הדברת פשפשים
 
 
הדברת פשפשים
 

הדברת פשפשים – המטרה: הרחקה לצמיתות
פשפשים הם יצורים בגודל זעיר, כחמישה מילימטר בסך הכול, אך הם גורמים נזקים רבים, הם מטרידים וקשה מאוד להדביר אותם. פשפש המיטה הוא הסוג הנפוץ מבין משפחת הפשפשים והוא גם המטריד מכולם. הדברת פשפשים מורכבת ממספר שלבים, יש צורך במדביר מקצועי ומיומן, בחומרי הדברה מתאימים ובציוד עדכני. "המרכז הארצי להדברת פשפשים" צבר ניסיון רב, צרו קשר ותיהנו מהדברה מקצועית שתרחיק לצמיתות את הפשפשים מביתכם.

הדברת פשפשים – הדברה משולבת

יש צורך לשלב מספר שיטות ושלבים כדי להדביר את הפשפשים בהצלחה.

בשלב הראשון יש צורך להוציא אותם ממקומות המסתור. כדי להוציא אותם מהמיזרונים או מהמיטות יש צורך בשואב אבק תעשייתי ורב עצמתי. כדי להוציא את הפשפשים מהסדקים צריך לטפל בהם בחום. רק אחרי שהצלחנו להוציא אותם מהמסתור, אפשר יהיה להדביר אותם.

שלב ההדברה יכול להימשך מספר שעות. זהו השלב שבו יעבור המדביר בכל הבית, יברר מה מצב הנגיעות ויתמקד באזורים הנגועים. לעתים יבחר המדביר לבצע הדברת פשפשים בכל הבית ולעתים יספיק להתמקד באזור אחד.

המדביר יפזר רעל בשטחים הנגועים. המגמה הרווחת היא להשתמש בכמה שפחות חומרים רעילים כמו למשל חומרי הדברה ממשפחת הפריטואידים. יש לקחת בחשבון שלעתים הדברת הפשפשים עלולה להימשך תקופה ארוכה ולכלול כמה ביקורים של המדביר.

לאחר ההדברה יש לכבס את כל המצעים והשמיכות בטמפרטורה גבוהה ולייבש אותם בשמש.

אם יש בעלי חיים בבית, יש לרחוץ אותם בשמפו נגד פשפשים. את פרוות הכלבים רצוי לקצץ ומומלץ לרכוש קולר מיוחד נגד פרעושים.

הדברת פשפשים – כמה דברים שכדאי לדעת

הפשפשים מתפשטים במהירות ועוברים ממקום למקום. מספיק אם ישבתם על מיטה נגועה ועברתם למיטה אחרת, בלי להתכוון העברתם אתכם גם את הפשפשים.

הפשפשים מסתתרים במקומות רבים בבית, אך המקום העיקרי שלהם הוא המיטה. הם חיים בלילה, הם מוצצים דם ומגיעים אליכם כאשר אתם ישנים במיטות.

יש ההבדל העיקרי בין הדברת פשפשים לבין הדברת מזיקים. ברוב המזיקים מטרת ההדברה היא להפחית עד כמה שאפשר את נוכחות המזיק, בהדברת פשפשים חייבים להיפטר מהם לגמרי, אם לא ניפטר מהם באופן מוחלט בתוך זמן קצר הם ישובו ויציפו את הבית מחדש. בשנים האחרונות הפשפשים היוו זן נכחד, אולם מדבירים ואנשים רבים החוקרים בתחום המזיקים מעידים כי הפשפשים חזרו לארץ בגדול ואנו עומדים בפני גלים נוספים. לכן במידה ויש לכם ריח רע, שאיננו אופייני, במידה וגילינו כתמים של דם או צואה שחורה על המיטה או בקירות או קמתם בבוקר עם עקיצות ואדמומיות וגירויים עזים, יתכן כי אתם סובלים מפשפשים.

הדברת פשפשים- מהם הסימפטומים כי אתם סובלים מפשפשים בביתכם ?

כאשר יש פשפשים בביתנו נוכל לגלות אותם ביתר קלות לפי הסימנים הנ"ל: כתמי דם על גבי המיטה, הפרשות בצורת גרגירים שחורים על המיטה או על הקיר, עקיצות בעיקר בבטן באזור החזה, בצוואר או בגב התחתון בצורת מקבץ. כאשר אנו נעקצים הזיהוי מתאפשר בקלות, הפשפשים פועלים בצורה שחוזרת על עצמה, עקיצה לאחר מכן תזוזה של מספר מילימטרים, שוב פעם עקיצה, ולאחר מכן שוב תזוזה. אם יש לכם שורות של עקיצות צמודות אחת לשנייה סיכוי סביר כי מדובר בפשפשים. כאשר אנו מריחים ריח חריף. או ריח שאינו אופייני ואיננו יודעים מהו מקור הריח, יתכן כי מדובר בפשפשים. במידה וקיימים נשל בצבע חלוד על גבי המיטה או המזרן, יתכן ומדובר בפשפשים.

הדברת פשפשים -מהו הקושי בהדברה זאת ?

הפשפש חרק בעל מבנה פחוס. חרק זה יכול לחדור לתוך סדק צר ועל ידי כך להסתתר במקומות אפלים, ולכן קיים קושי לאתר אותם. בעבר כשהיו מבצעים הדברת פשפשים הטיפול היה מתבצע על ידי חומרי הדברה, אולם בעשור האחרון פיתחו הפשפשים תנגודת לחומרי ההדברה אשר קיימים והמודעות בפני הסכנה מחומרים כימיים גברה בקרב הציבור. הפשפשים בעלי יכולת התרבות מהירה ביותר. ולכן הדברת פשפשים חייבת להדביר את כל הדרגות שלהם, את הפשפשים הבוגרים וכמובן גם את הביצים, על מנת שלא יישאר אפילו פשפש בודד אחד שיוכל להתרבות ולהפוך למושבה גדולה. בייצי הפשפשים דביקים ביותר ולכן יש קושי לשאוב אותם. על מנת להפרידה יש צורך באמצעים ומכשור מיוחד.

הדברת פשפשים- רק מדביר מיומן יוכל לפתור את הבעיה

איתור הפשפשים יוכל להתבצע אך ורק על ידי פנס בעל עצמה שבעזרתו המדביר יוכל לאתר את הפשפשים במקומות מחבואם בביתנו. הדברת פשפשים תתבצע על ידי קיטור בחום גבוה. חום הקיטור יכול להפריד את הביצים ולגרום לקטילתם הסופית גם את הביצים וגם את הבוגרים. על מנת להסיר ספק כי נשארו פשפשים בבית המדביר יניח מלכודות מתחת למיטה הנגועה על מנת לוודא כי לא נשארו פשפשים חיים. רק לאחר כשבוע עד עשרה ימים יחזור המדביר ויבדוק אם קיימת נגיעות נוספת, במידה ועדיין לא נפתרה הבעיה יבצע המדביר הדברה באמצעות חומרים כימיים המותרים לשימוש על ידי משרד הבריאות.

 

 

 
 
 
!תשאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה
חדשות
ריסוס חינם
למזמינים דרך האתר הדברת פשפשים ריסוס חינם נגד...
 
 

ברשיון משרד לאיכות הסביבה