הדברת פשפשים
 
 
הדברת פשפשים אורגנית
 

הדברת פשפשים אורגנית – לפשפש קצת בעובדות

למרות שפשפש מוכר לנו כבעל חי לא ידידותי כלל, ישנם לא מעט סוגים של פשפשים. רוב מיני הפשפשים ניזונים בכלל מצמחים וצוף מסוגים שונים. הפשפש ממנו עלינו לחשוש הוא פשפש המיטה. חרק זה ניזון מדמם של בעלי חיים ובני אדם, בעל יכולת התרבות מהירה בצורה יוצאת דופן וכושר השרדות נדיר. למרות היותו פעיל בעיקר בשעות הלילה, הפשפש אינו בעל חי לילי דווקא, הוא מסוגל לתפקד בשעות היום. השינה וחוסר התנועה של הנעקץ פשוט מקלים עליו את המלאכה ולכן יותר מצוי שיעקוץ אדם ישן.

חמישה דברים אודות פשפש המיטה

עקיצת פשפש המיטה אינה רק מגרדת, היא עלולה להעביר מחלות ובמקרים של אלרגיה אף יכולה להוביל לבעיות רציניות וחמורות.

אחד המאפיינים המפורסמים ביותר של עקיצת פשפש המיטה, הוא קבוצת עקיצות רבות באותו אזור. פשפש המיטה עוקץ בהתמדה מלאה ולאחר שמצץ דם מנקב אחד, הוא ממשיך הלאה, עוקץ שנית ושוב ושוב, הכל ברדיוס של סנטימטרים ספורים.

פשפש המיטה הוא חרק גמיש ואקרובט מאין כמוהו. הוא מסוגל להסתתר בחרכים כמעט בלתי נראים ולצאת רק בזמן שמצוי מזון בשטח. מקומות כמו תפרי המזרנים, סדק במסגרת המיטה ואפילו קילופי צבע מהקיר, הינם מחבוא מצוי של הפשפש.

עובדה מעניינת – למרות גדלו הקטן במיוחד, פשפש המיטה מותיר אחריו ריח מסוים מאוד, הקל להגדרה על ידי מי שמכירו.

להקל על הזיהוי הויזואלי: מבנה גוף הפשפש מזכיר במקצת מבנה של חיפושית שטוחה. להבדיל מהטעות הנפוצה, המבלבלת בין פשפשים לפרעושים. לפשפשים אין רגליים אחוריות גדולות או כושר ניתור כלשהו. הפשפשים הם חרקים זוחלים בעלי מראה לא מאיים במיוחד.

הדברת פשפשים אורגנית – דרכי הדברת פשפשי המיטה

קיימות כמה דרכים להדברת הפשפש. הדברת פשפשים ברעלים, הדברת פשפשים אורגנית, הדברת פשפשים בנקיון ועוד.

כמו כל יצור ביולוגי, ניתן להשמיד את הפשפש בעזרת רעלים מסוגים שונים. הדברה זו צריכה להתבצע יל ידי מומחים בלבד. פשפשי המיטה הינם חרקים חסינים בצורה יוצאת דופן אשר פיתחו נוגדנים לסוגים רבים של רעלים מצויים. הדברה כזו תתבצע בדרך כלל בשלבים, כך שהרעל לא יהיה מרוכז מידי ומזיק אף לדיירים.

לאחרונה מתפחתות שיטות רבות להדברת פשפשים אורגנית. השיטה הינה פופולרית כיוון שהיא מתבצעת בדרך כלל על ידי חומרים ידידותיים לסביבה, או פגיעה ברגישות הטבעית של הפשפש. שיטות אלה פוגעות בפשפש בשימוש בחום או קור שמעבר לטווח הנוחות הטבעי שלו. במרכז הארצי להדברת פשפשים ממליצים בחום על שיטות אלו, בשל היותם בטוחות לכל שוכני הבית.

 

 

 
 
 
!תשאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה
חדשות
ריסוס חינם
למזמינים דרך האתר הדברת פשפשים ריסוס חינם נגד...
 
 

ברשיון משרד לאיכות הסביבה