הדברת פשפשים
 
 
הדברת פשפשים במזרון
 

הדברת פשפשים במזרון – לישון לבד בלי פשפשים במיטה

אם גם אתם נפלתם על המיטה עייפים ומותשים וקמתם בבוקר עם עקיצות המאופיינות בשורות מסודרות על החזה, הצוואר או הגב, כנראה שיחד אתכם חלקו את המיטה גם פשפשים. הפשפשים אוהבים להסתתר במקומות צרים ואפלים, בסדקים ובחריצים, בין קפלי בדים ועל מצע מחוספס. הדברת פשפשים במזרון היא פעולה של מדביר מקצועי. יש צורך בידע וציוד מיוחד כדי להדביר אותם. ב"מרכז הארצי להדברת פשפשים" צברנו ידע רב וניסיון במלחמה נגד הפשפשים, אנו יודעים להדביר פשפשים בכל מקום וגם במזרון.

הדברת פשפשים במזרון – כמה דברים שחשוב לדעת

אל תקנו ואל תכניסו הביתה מזרונים משומשים, אלא אם אתם בטוחים שהם מגיעים מבית טוב עם רמת היגיינה גבוהה והם לא נגועים בפשפשים.

לפני שאתם מבצעים הדברה במזרן, הורידו את כלי המיטה, גם שמיכות וכרים, ואת המצעים וכבסו אותם בטמפרטורה גבוהה. ייבשו אותם בשמש או במייבש כביסה בטמפרטורה גבוהה.

אל תוציאו את המזרון לשמש ואל תרססו אותו בתכשירים ביתיים. קרני השמש והתרסיס הביתי לא יצליחו להדביר את הפשפשים, הם רק יבריחו אותם ויקשו על פעולת ההדברה.

מדביר מקצועי ישאב את המזרן באמצעות שואב אבק רב עוצמה ויצמיד את פי השואב אל הקפלים שבמזרון . רק לאחר שאיבה יסודית הוא יוכלל לבצע פעולות הדברה נוספות.

הדברה בעזרת קיטור היא פעולה אפקטיבית בתחום הדברת פשפשים במזרון, אך לא לזמן רב. יש להשתמש בקיטור המוציא אוויר חם. הפשפשים רגישים לחום, ומגע רצוף של אדי הקיטור היבשים והחמים יקטול את הפשפשים וישמיד את הביצים הדבוקות.

כדי להשלים את הדברת הפשפשים במזרון יש לרסס את פינות העץ במזרון ולסתום את כל החריצים והסדקים המיותרים במיטה. לאחר ההדברה יש לעטוף את המזרון בניילון.

הדברת פשפשים במיטה עלולה להימשך על פני מספר ביקורים בשל מחזור החיים של הפשפשים. הנקבה מטילה ביצים, הביצים הופכים לנימפה ומהנימפה נוצר פשפש בוגר. כל התהליך נמשך בין שישה עד עשרה ימים. במקרים רבים גם לאחר פעולת ההדברה ייווצרו פשפשים חדשים שיתרבו במהרה וישובו להטריד ולהציק. לכן, חשוב לבצע הדברה חוזרת לאחר כשבועיים כדי להשמיד גם את הפשפשים החדשים שנוצרו לאחר ההדברה הראשונה.

 

 
 
 
!תשאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה
חדשות
ריסוס חינם
למזמינים דרך האתר הדברת פשפשים ריסוס חינם נגד...
 
 

ברשיון משרד לאיכות הסביבה