הדברת פשפשים ופרעושים
 
 
הדברת פשפשים ופרעושים
 

הדברת פשפשים ופרעושים– מצא את ההבדלים

פשפשים ופרעושים הם זוג חרקים שונים לחלוטין אחד מהשני, אך עדיין מבלבלים את רובנו. הפרעושים הם בעלי חיים קטנים מאוד, אלופי העולם בניתור למרחק, יחסית לגודל גופם, בעל אחיזה חזקה ויכולת להתלות בחוזקה אדירה. הפשפשים לעומתם, מהלכים כרגיל ללא ניתורים ובעלי מראה תמים ובלתי מזיק, מתחבאים בסדקים הצרים ביותר עד שיבוא הטרף. המכנה המשותף בין השניים, הוא כמובן הבוקר שאחרי – עקיצות רבות ברוב חלקי הגוף, מגרדות מאוד ומכוערות למראה.

מנהגי הפרעוש

התפתחות הפרעוש מורכבת משלושה שלבים: ביצה המתפתחת לזחל, לאחר תקופה של בין שבועות לחודשים, הזחל מתפתח לגולם וזה הופך לפרעוש הבוגר.

הפרעוש הוא טפיל המצוי במינים רבים, אך פרעוש האדם מסתכם במינים בודדים. הוא מזיק לאדם ולחיות המחמד ויכול להימצא בסביבת הכלב או החתול.

נשיכת הפרעוש, למרות היותה בלתי מזיקה בדרך כלל, יכולה לפעמים להוות מקור למחלות כמו דבר, טיפוס ואף תולעים בקיבה. יתרה מזאת, גם במקרה של אלרגיה יכולים להיווצר סיבוכים רציניים.

חשוב לציין שהפרעוש זקוק ללחות בכדי לנהל אורח חיים תקין, כך ששמירה על סביבה יבשה על פי רוב תמנע התרבות פרעושים.

הפשפש הנסתר

למרות שאינו אתלט גדול, פשפש המיטה הוא בעל חי מיוחד מאוד. הוא יכול להסתתר במקומות אשר לא יעלו כלל על הדעת, מקומות צרים וצפופים ובלתי צפויים ולצאת רק בשעת הכושר – כשהקרבן ישן וללא תנועה.

מביצת הפשפש בוקעת נימפה – פשפש צעיר בעל זיפים. הנימפה מוצצת דם עוד בטרם תהפוך לפשפש בוגר.

פשפשים משאירים עקבות אחריהם המאפשרות לגלות את הימצאותם. סימנים כמו כתמי דם קטנטנים על גבי המצעים, או ריח לא שגרתי באזור המיטה יכול להצביע על פעילות פשפשי מיטה.

הדברת פשפשים ופרעושים – דרכי הדברה שונות

קיימים סוגים רבים של הדברת שני מזיקים אלו. הדברת פשפשים ופרעושים יכולה להתבצע על ידי פיזור רעלים, אם כי דבר זה צריך להתבצע במומחיות ובזהירות. פשפשים ופרעושים – שניהם פיתחו עמידות גבוהה למרבית סוגי הרעלים המצויים והדברתם היא עניין מסובך המצריך עבודת מומחה.

קיימים סוגי הדברות, ב"מרכז הארצי להדברת פשפשים" פיתחו שיטות אשר לא מזיקות לסביבה ולא משלבות שימוש ברעלים מסוכנים. שיטות אלה בדרך כלל משלבות טיפול בטמפרטורות המשמידות את המזיקים או תכשירים הדוחים אותם בצורה טבעית.

אך גם לאחר הדברת פשפשים ופרעושים – תמיד צריך לעשות ככל האפשר כדי למנוע התרבות חוזרת. גם פשפש או פרעוש אחד עלולים להתרבות לכמות שתצריך הדברה חוזרת. חשוב להקפיד להתרחק מבעלי חיים ולכבס ולנקות כל פינה אפשרית.

 

 
 
 
!תשאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה
חדשות
ריסוס חינם
למזמינים דרך האתר הדברת פשפשים ריסוס חינם נגד...
 
 

ברשיון משרד לאיכות הסביבה