הדברת פשפש המיטה
 
 
הדברת פשפש המיטה
 

הדברת פשפש המיטה – להתאים את ההדברה למחזור החיים של הפשפש

הדברת פשפש המיטה היא אינה הדברה רגילה. בהדברת פשפשים חשוב להדביר את הפשפש לצמיתות. אם לא נדביר אותו לצמיתות, לאחר תקופה קצרה יתרבו הפשפשים בבית, יטרדו ויציקו לנו מחדש. קושי נוסף בהדברת פשפש המיטה הוא העובדה כי הפשפשים מסתתרים במקומות חשוכים, בסדקים צרים ובמקומות שקשה להגיע אליהם.  בשנים האחרונות פיתחו הפשפשים עמידות לחומרי הדברה מסוגים שונים, לכן רק מדביר מקצועי יוכל לבצע את ההדברה בהצלחה. ב"מרכז הארצי להדברת פשפשים" צברנו ידע רב וניסיון, נשמח לתרום את הידע והניסיון ולעזור גם לכם!

הדברת פשפש המיטה – נא להכיר את הפשפש

פשפש המיטה הוא חרק הנטפל לבעלי חיים, לעכברים,לתרנגולות, לחולדות, לכלבים לחתולים וגם לבני האדם.

מחזור החיים של הפשפש הוא בעל שלושה שלבי התפתחות הנקבה מטילה ביצים, הביצה מתפתחת לנימפה ואחר כך לבוגר. ביצי הפשפשים לבנות ועטופות בקליפה שקופה, דקה ומבריקה. שלב הנימפה נמשך בין ארבעה עד שישה ימים עד שנוצר הפשפש הבוגר.

הפשפשים מעדיפים לשהות במקומות מוסתרים בעיקר על מצע מחוספס. הם מצויים בסדקים, בחריצים, בין קפלי בד, בקופסות ועוד. הם מסתתרים בשעות האור ופועלים בשעות החשיכה. הם ניזונים מהדם שהם מוצצים והם מסוגלים לשרוד ללא תזונה גם מספר שבועות.

הפשפשים אינם מסוגלים לנתר ממקום למקום, הם עוברים למקוות חדשים באמצעות העברת חפצים

הדברת פשפש המיטה –  הכול על דרכי ההדברה

הדברת פשפש המיטה צריכה להתבצע בכל מקום שנמצאו בו סימנים ונגיעות של פשפשים. לא מומלץ להדביר בחומרי ריסוס כימיים, הם עלולים לגרום נזק לסביבה ולדייריי הבית. במרכז הארצי להדברת פשפשים משתמשים בחומרי הדברה ירוקים וידידותיים לסביבה ובאמצעים נוספים.

בשל מחזור החיים של פשפש המיטה יש צורך לבצע פעולת הדברה לפחות פעמיים בהפסקה בת עשרה ימים עד שבועיים בין הדברה להדברה. רק בדרך זו נוכל להיות בטוחים, עד כמה שאפשר, כי הצלחנו להדביר גם את הפשפשים הבוגרים שנוצרו לאחר ההדברה הראשונה. במקומות שבהם יש פשפשים רבים המפוזרים במספר מקומות, ייתכן ויהיה צורך לבצע הדברות נוספות.

כמו כן חברתנו מבצעת הדברת צרעות למוסדות ארגונים ולקוחות פרטיים.

פשפש המיטה חזר אלינו בגדול, למרות שבשנות השישים הצלחנו להיפטר ממנו לצמיתות ולהדביר אותם, הם חזרו אלינו בגדול. פשפש המיטה חרק שאינו מעביר כלל מחלות. אך עקיצתו כלל איננה נעימה לבני אדם ובמקרים מסוימים יכולה גם להוות סכנה לאדם. איך אנו יודעים אם פשפש המיטה קיים אצלנו במיטה, איך נוכל לדעת כי הדברנו אותו ועוד, את השאלות הנ"ל הפנו למדבירים מיומנים והנה התשובות לכך. השלב הראשון של זיהוי הפשפשים קריטי, מסבירים לנו מדבירי הפשפשים. רק לאחר שאנו מזהים בוודאות את החרק בבית נוכל להתאים לו את ההדברה הייעודית המתאימה לכך.

קיימים מספר סימנים להמצאות פשפש המיטה, כתמי דם על מיטתנו, עקיצות בגוף וכמובן נשלים בצבע חלוד על גבי המזרן שלנו או מקומות אחרים. עקיצתו של הפשפש שונה מעקיצתם של חרקים אחרים כמו הפרעושים. מדובר בעקיצה חדה נפוחה יותר בניגוד לפרעוש, רוב העקיצות מרוכזות במקבץ לעומת עקיצות פרעושים מתרכזות לרוב באזור הרגליים.

האם אנו יכולים להדביר את הפשפשים על ידי אמצעים ביתיים ?

בלתי אפשרי למרות ששוק ההדברה מציע אמצעים כמו תרסיסים שונים או מלכודות, הם אינם יעילים תמיד במיוחד במקרה של פשפשים. בעשור האחרון פיתחו הפשפשים עמידות נגד שימוש בתרסיסים שונים, למרות שאולי תצליחו ללכוד רק חלק מהם, הם לא נותנים פתרון מושלם לבעיית הפשפשים מפני שהם כבר ממוקמים היטב בכל תשתיות הבית, חורי חשמל,  סדקים ומקומות מסתור נוספים אשר הקושי באיתורם כמעט בלתי אפשרי, רק מדביר פשפשים מקצועי ומיומן ידע כיצד לפתור את הבעיה בצורה מוחלטת.

מהם הדרכים המקובלות להדברת פשפשים ?

הדברת פשפש המיטה זאת הדברה מורכבת וקשה ביותר. לפעמים יש צורך גם בעבודת סבלות הכוללת פינוי מיטות או מזרנים, לפעמים בלתי אפשרי לפתור את הבעיה בפעם אחת וידרשו לפחות מספר ביקורים עד לביצוע הדברה מושלמת. הדרך המקובלת כיום היא על ידי מכשיר קיטור בחום גבוה. נהוג גם להשתמש בשואב אבק על מנת לשאוב את הפשפשים, קשה מאוד לשאוב את הביצה מכיוון שהיא דביקה, אך ורק על ידי מי קיטור ניתן לקטול את הפשפש הבוגר ואת הביצים, הקיטור אינו רעיל מדובר באדי מים אשר מוחדרים לכל סדר אפשרי, משקופים, מזרנים וגם מאחורי שקעי החשמל. לאחר פעולת הקיטור רצוי להשאיר מלכודות מתחת למיטה לבדיקה וניטור, לאחר מספר ימים חוזר המדביר לבדוק האם נשארו פשפשים חיים בבית. במידה והבעיה אינה נפתרה המדביר ישתמש בחומרי הדברה כימיים. חשוב לדעת כי חומרי ההדברה בהמלצת המשרד לאיכות הסביבה יציאה למשך יממה ממקום הריסוס, כמו כן מומלץ לבחור מדביר בעל רישיון הדברה ובעל ניסיון בתחום העושה שימוש בחומרים המתאים לכך ומאושרים על ידי משרד הבריאות.

 

 

 

 

 
 
 
!תשאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה
חדשות
ריסוס חינם
למזמינים דרך האתר הדברת פשפשים ריסוס חינם נגד...
 
 

ברשיון משרד לאיכות הסביבה