הדברת פשפשים
 
 
היכן קיימים הפשפשים
 

הידעתם, הפשפשים חזרו והם נמצאים כמעט בכל מקום!
הורים בגני ילדים בתל אביב נדהמו לראות את ילדיהם חוזרים מהגן כשהם עקוצים בעקיצות גדולות ומתלוננים על גירוד עז ולעתים גם כאבים. אחד הילדים אף אושפז בבית החולים שניידר מחשש לזיהום בעקיצה. לטענת ההורים חצרות הגנים מלוכלכים וסובלים מרמה ירודה של היגיינה.
אך לא רק במקומות שבהם ערימות זבל ותנאי היגיינה ירודים מצויים הפשפשים. גם במקומות יוקרה כמו בתי מלון יוקרתיים וצימרים מהודרים אפשר למצוא פשפשים. רק בניו יורק מדווחות רשויות הבריאות על עלייה של ארבעים וארבעה אחוז בתפוצת הפשפשים בבתי המלון, והם נמצאים לא רק שם.
זה ממש לא נעים לישון בבית מלון, להתגרד כל הלילה ולקום בבוקר עקוצים, אך זה הרבה יותר לא נעים לגלות שהבאתם אתכם הביתה במזוודה קבוצה של פשפשים שתתמקד בבית שלכם.
אז מה עושים?
אם גן הילדים של ילדכם נגוע בפשפשים, אין ברירה, חייבים להזמין הדברת פשפשים מקצועית. מדביר מקצועי יאתר את המקומות הנגועים בפשפשים ויבצע הדברת פשפשים משולבת, באמצעות שאיבה חזקה, שימוש בקיטור ובמקררה הצורך גם בחומרי הדברה.
כדי למנוע הדבקה חוזרת של פשפשים, חשוב להקפיד על רמת היגיינה גבוהה הן במבנה של הגן והן בחצר.
מתארחים בחדר בבית מלון? אל תזרקו את המזוודות על הרצפה, הרצפה היא המקום שבה קיים הסיכוי הגבוה ביותר להיתקל בפשפשים. הקפידו להניח אל המזוודה על כיסא, אל שולחן או להשתמש במעמד למזוודה.
לפני שאתם מתמקמים בחדר נסו לבדוק האם החדר נגוע בפשפשים. חפשו כתמי דם זעירים, ביצים קטנות ולבנות בגודל של גרגירי חול. חפשו היטב בנקודות החיבור של המיטה, בקפלים של המזרון לאורך התפרים של הרוכסנים ומתחת למזרון. אם יש שטיח בחדר, בדקו את החיבורים המחברים בין השטיח לקיר, לפני שאתם פורקים את המזוודה העיפו מבט בארונות ובמגירות, כולל המגירות שבצדי המיטה. השתמשו בפנס של הטלפון הנייד כדי להאיר את המקומות החשוכים ולאתר את הסימנים המעידים על הימצאות הפשפשים.
מצאתם סימנים לפשפשים או שהתעוררתם עם עקיצות אדומות ומגרדות, דרשו מהנהלת המלון להחליף את החדר. הקפידו שהחדר החדש אינו נמצא מעל או על יד החדר הנגוע.
לפני שאתם בוחרים מלון או צימר לחופשה היכנסו אל מסד הנתונים הנקרא: The Bed Bug Registry ועקבו האם אי פעם דווח במלון שבו אתם מתכוננים להתארח על הימצאות פשפשים. אם כן בחרו מלון אחר.

הדברת פשפשים – איך תזהו את הפשפשים?
מבנה הגוף של הפשפשים שטוח ופחוס, הגודל שלהם נע בין ארבעה עד חמישה מילימטר והצבע שלהם אדום חלודה.
אם נעקצתם בשינה באמצע הלילה וקמתם בבוקר עם סימני עקיצה בצורה מרוכזת, אם מצאתם כתמי דם או צואה בצבע אדום כהה או שחור על הסדינים ואם מצאתם נשלים של הפשפשים המפוזרים בבית, מרב הסיכויים כי מדובר בפשפשים.
חשוב להבחין בין פשפשים לפרעושים. הפרעושים הם חרקים קטנים ושחורים והעקיצות שלהם מתרכזות בעיקר באזור הגפיים. הפרעושים מגעים אל הבית דרך בעלי חיים ובניגוד לפשפשים, הם עוקצים גם ביום וגם בלילה. אם יש לכם פרעושים בבית ולא פשפשים, יש לכם "מזל" שכן הדברת הפרעושים קלה הרבה יותר מאשר הדברת הפשפשים.
זיהיתם פשפשים בבית, רק הדברה מקצועית תצליח להתגבר על המפגע. מדביר מקצועי יבצע הדברת פשפשים משולבת. בשלב הראשון הוא יאתר את המקומות שבהם נמצאים הפשפשים ויבצע שאיבה באמצעות שואב אבק רב עוצמה.
בשלב השני הוא יעבוד עם קיטור המוציא אדי חום. מאחר וביצי הפשפשים דביקות מאוד, שואב האבק לא תמיד מצליח להפריד אותם מהמקום שאליו הם דבוקים. השימוש בחום גבוה יצליח להמיס את הדבק של הביצים ולהפריד אותן. במקרה הצורך ישתמש המדביר גם בחומרי הדברה המאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות.

 
 
 
!תשאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה
חדשות
ריסוס חינם
למזמינים דרך האתר הדברת פשפשים ריסוס חינם נגד...
 
 

ברשיון משרד לאיכות הסביבה