הדברת פשפשים
 
 
המדריך המלא להדברת פשפשים
 

המדריך המלא להדברת פשפשים

יש סוגים שונים של פשפשים, פשפש גינות, פשפש סרחן, פשפש נחלים ופשפש המיטה. הפשפשים נחשבים לטורפים ומזיקים לגידולים חקלאיים, אך הפשפש הנפוץ ביותר והמזיק לבני האדם הוא פשפש המיטה. על אף שמו פשפש המיטה אינו מצוי רק במיטות, הוא מצוי בסביבות גידול רבות, בכל מקום לח וחם. הפשפש ניזון מדם, ולכן הוא עוקץ את האדם ומוצץ את דמו. במשך עשרות השנים האחרונות הפשפש כמעט ונכחד. שנים רבות הוא לא הטריד, אך בשנים האחרונות החוקרים מאשרים: הפשפשים חזרו!

הדברת פשפשים – דברים שחשוב לדעת

הסימן הראשון המעיד על נוכחות הפשפשים הוא הריח הלא נעים האופייני לפשפש. אנשים מבוגרים, יחסית, זוכרים את הריח הבלתי נעים ומתקשים לשכוח אותו.

סימנים נוספים המעידים על הימצאות הפשפשים היא הופעה של עקיצות על איברי הגוף. עקיצות הפשפש דומות לעקיצות יתושים, אך יותר גדולות מהם. גם מציאת פגרים ונשלים בין מצעי המיטה מעידה על הימצאות הפשפש.

גיליתם פשפשים – מה עושים?

הפשפשים רגישים לאור השמש. לכן כדאי לחשוף את כל המצעים והמזרונים לקרני השמש החזקות למשך יום אחד לפחות. לפני שאתם מכניסים את המצעים והמזרון חזרה אל תוך הבית, כדאי לשאוב אותם עם שואב אבק עוצמתי וחזק.

 

בשווקים יש תרסיסים שונים המיוחדים להדברת פשפשים ביתי. כדאי לנסות אותם. חשוב לציין כי במשך השנים פיתחו הפשפשים עמידות נגד חומרי הדברה ורק מדביר המשתמש בחומרי הדברה מקצועיים וחזקים יצליח להדביר את הפשפשים בהצלחה.

הדברת פשפשים נחשבת להדברה מורכבת וקשה יחסית מאחר והפשפש חודר אל סדקים צרים. כדי להדביר באופן מקצועי את הפשפשים יש לבצע סריקה יסודית בכל רחבי הבית בליווי פנס עם אור חזק במיוחד.

באזורים הנחשבים לאזורים נגועים יש לפזר חומרי ריסוס רעילים המאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות. הדברת הפשפשים עלולה להיות ארוכה ולהימשך על תקופת זמן ארוכה. לכן חשוב להימנע משימוש בכמויות גדולות של חומרי הדברה, לבחור חומרים בעלי רעילות נמוכה כדי לא לסכן את דיירי הבית ואת חיות המחמד.

לאחר פעולת הריסוס יבדוק המדביר את האפקטיביות של הפעולה, אם זה לא עזר הוא יגביר את המינונים של חומרי ההדברה מתוך הקפדה על אמצעי הזהירות.

 

 

 

 
 
 
!תשאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה
חדשות
ריסוס חינם
למזמינים דרך האתר הדברת פשפשים ריסוס חינם נגד...
 
 

ברשיון משרד לאיכות הסביבה