הדברת פשפשים
 
 
הפשפשים חזרו
 

הפשפשים חזרו!!

כל מי שחי בישראל בשנות החמישים הכיר את הפשפשים. הם היו בני בית בדירות ובמיטות רבות בישראל. בשנות השישים, השבעים והשמונים הפשפשים כמעט ונעלמו, אך לאחרונה, מדווחים החוקרים, הם חזרו שוב לישראל. ההנחה היא שהמטיילים הרבים העוברים בין מדינה למדינה, החזירו את הפשפשים לארץ, ואנחנו לא לבד. גם באירופה ובארצות הברית מדווחים החוקים על שובם של הפשפשים.

איך הצליחו הפשפשים לחזור?

עדיין יש אנשים הזוכרים את הביטוי "חדר שורץ פשפשים" ולא רק כביטוי והם גם לא יכולים לשכוח את הריח החזק של הפשפשים ואת העקיצות המכאיבות. הפשפשים מתקשרים בניהם באמצעות הפרשת ריח ומי שהריח פעם אחת את הריח לא יכול לשכוח אותו.

גם עקיצות הפשפשים כבר לא נראו שנים רבות בארץ, אך באחרונה צעיר כבן עשרים ושתיים שחזר מטיול בדרום אמריקה הגיע לחדר המיון בבית חולים הדסה בירושלים כשעל גופו סימני עקיצה אדומים, בעיקר על הידיים, הצוואר והרגליים. הרופאים שבדקו אותו מצאו חרקים קטנים על גופו, החרקים נשלחו לבדיקות מעבדה וזוהו כפשפשי המיטה.

במלחמת העולם השנייה החלו מדינות רבות וגם ישראל, להשתמש בחומר הדי. די. טי. כדי לחטא בני אדם, בתים ואזורי מגורים. זוהו חומר הדברה אגרסיבי שהצליח להשמיד מזיקים רבים ובניהם גם פשפשים. כתוצאה מהשימוש בדי. די. טי. נעלמו הפשפשים מרוב המדינות ונשארו רק במדינות העולם השלישי.

הדי די טי. הצליח אומנם להשמיד חיידקים רבים ולמגר מחלות, אך החשיפה לחומר הכימי הרעיל  גרמה לנזקים בריאותיים רבים ובניהם למחלת הסרטן. בשנת 1972 הוצא החומר מחוק לחוק בארצות הברית. מדינות רבות, גם ישראל, הלכו בעקבות ארה"ב ואסרו את השימוש בחומר.

 

כמו במקרים רבים, הפשפשים החלו לפתח עמידות נגד חומרי ההדברה ובמדינות רבות החלו להצטבר עדויות על חזרתם של הפשפשים, בעיקר באירופה ובצפון אמריקה. החוקרים מעריכים כי המטיילים הישראלים החוזרים מהארצות הנגועות מביאים אתם את הפשפשים גם לארץ.

איך תזהו פשפשים?

הפשפשים הם יצורים קטנים באורך של ארבעה עד עשרה מילימטרים. הם שחורים, דמויי ביצה, חסרי כנפיים ובעלי בטן רחבה. הריח הבלתי נעים שמפיצים הפשפשים הם המאפיין העיקרי שלהם המקל על הזיהוי.

הפשפשים עוקצים בכל חלקי הגוף, והעקיצות שלהם מגרדות ומכאיבות. אם נעקצתם מפשפש, יש לפנות במהירות לרופא כדי לקבל טיפול מתאים.

מצאתם פשפשים בבית? אל תחכו עד שפשפשים בודדים יהפכו למושבה גדולה. הזמינו עוד היום מדביר מומחה בתחום הדברת פשפשים.

כמו כן חברתנו מתמחה בתחום הדברת טרמיטים בפריסה ארצית ובשיטות ידידותיות לאדם ולסביבה.

 

 

 

 

 

 

 
 
 
!תשאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה
חדשות
ריסוס חינם
למזמינים דרך האתר הדברת פשפשים ריסוס חינם נגד...
 
 

ברשיון משרד לאיכות הסביבה