פשפש המיטה
 
 
פשפש המיטה
 

פשפש המיטה טיפול – הכול על דרכי הטיפול

פשפש המיטה הוא חרק הנטפל לבני האדם, מוצץ את דמו וניזון ממנו. בעבר פשפש המיטה היה חרק נפוץ מאוד, אך הודות לשנים של פשפש המיטה טיפול, הוא הפך להיות נדיר. השינויים המשמעותיים ברמת ההיגיינה של בני האדם והשימוש בחומרי הדברה הצליחו להרחיק את הפשפשים מסביבת המגורים של האדם, אך הניצחון היה זמני. בעשור האחרון חזרו הפשפשים, הצליחו להסתגל לחומרי ההדברה וחזרו להציק ולהטריד.

פשפש המיטה טיפול – אז מה עושים?

השלב הראשון בטיפול נגד פשפש המיטה הוא שלב האיתור. מדביר מקצועי יערוך חיפוש יסודי בכל הדירה כדי לאתר הימצאות של פשפשים. קשה לאתר את הפשפשים, הם מסתתרים בסדקים, בקירות, בקפלי בדים ועוד. הם שקטים בשעות האור ופעילים בשעות הלילה.

יש סימנים המעידים על הימצאות פשפשים בבית. אם יש לכם כתמי דם קטנים על הסדין, אם מצאתם גרגירים שחורים קטנים צמוד לסדקים או למיטה, אם פתאום יש ריח דוחה ובלתי מוכר בבית ואם על גופכם, בעיקר בחזה, בצוואר או בגב התחתון, יש סימני עקיצות מסודרים בשורה, כל הסימנים האלו מעידים שאכן פשפש המיטה מבקר בביתכם.

פשפש המיטה טיפול הוא קשה לביצוע. מבנה הגוף הפחוס של הפשפשים מאפשר לו לחדור לתוך סדקים צרים ביותר, ולכן קשה לאתר אותו.

גם מחזור החיים של הפשפשים מקשה על ההדברה שלו. הנקבה מטילה ביצים, הביצים מתפתחות לנימפה ומהנימפה נוצר הפשפש הבוגר. תהליך זה נמשך בין ארבעה עד שישה ימים. זו הסיבה כי פשפש המיטה טיפול חייב להתבצע מספר פעמים. רק כך נדע בוודאות כי השמדנו את כל הפשפשים, גם את הפשפשים הבוגרים שנוצרו לאחר ההדברה הראשונה. מאחר והפשפשים מתרבים במהירות, ייתכן כי נצטרך לחזור מספר פעמים על פעולת ההדברה.

חשוב להשתמש בחומרי הדברה המאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות. ב"מרכז הארצי להדברת פשפשים" משתמשים בחומרי הדברה ירוקים, אלו חומרי הדברה ידידותיים לסביבה בעלי רעילות נמוכה מאוד.

אם אחרי פעולות הדברת פשפש המיטה עדיין נשארו פשפשים, פשפש המיטה טיפול יתמקד באיתור המקומות, בחיפוש אחרי מוקדים ובטיפולים נקודתיים בכל מקו ם שבו אותרו הפשפשים.

 

 
 
 
!תשאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה
חדשות
ריסוס חינם
למזמינים דרך האתר הדברת פשפשים ריסוס חינם נגד...
 
 

ברשיון משרד לאיכות הסביבה