פשפש המיטה
 
 
פשפש המיטה בישראל
 

פשפש המיטה בישראל – הכירו את פשפש המיטה

למרות שפחות מצוי מאמריקה, בארצנו הקטנטונת קיימת תופעה הולכת וגוברת של עקיצות פשפשי המיטה. פשפש המיטה הינו חרק ממשפחת הפשפשאים, משפחה המונה גם חרקים פחות מוכרים, כמו כנימות, ציקדות ועוד. פשפשי המיטה מוכרים לרובנו בשל עקיצתם המגרדת. הם יכולים לעקוץ כמאתיים פעמים לאורך לילה אחד. השם פשפש המיטה עלול לבלבל קצת, למעשה, חרקים אלו ידועים ביכולת יוצאת דופן של הסתתרות בין הסדקים הקטנים ביותר.

 

פשפש המיטה בישראל – לא רק באגדות רחוקות

פשפש המיטה מוכר לנו, בני האדם, כאויב מגרד וקשה להדברה. הוא ניזון מדם בעלי חיים ובני אדם. מאחר ובני אדם מספקים בתים חמים ונוחים, הפשפש מצוי אצלנו ומוכר לנו מאוד.

עקיצת הפשפש לא מכאיבה כלל, אך מותירה שלפוחית אדמדמה ומגרדת מאוד. במקרים מאוד נדירים, עקיצות מרובות של פשפשים יכולות להוביל אף לאנמיה.

מחקרים מצביעים שבשנים האחרונות נוצרה עלייה משמעותית בהמצאות פשפש המיטה בישראל. יותר ויותר אנשים פונים למרכז הארצי להדברת פשפשים, החל משנת 2007.

מובן שישנם מקומות בהם פשפש המיטה מצוי יותר. לדוגמה, בארצות הברית, שיש יותר בתי עץ, הפשפש מצוי ביותר ומהווה מטרד רציני.

אחת ולתמיד – פשפש או פרעוש?

ישנה טעות נפוצה ביותר המשווה בין פשפשים לפרעושים. למעשה, שני חרקים אלו שונים לחלוטין אחד מהשני בכל צורה אפשרית. אנשים רבים יטעו לייחס לפשפש כושר ניתור ויתלוננו על פרעושים במזרן, בזמן שההפך הוא הנכון.

הפרעוש שייך לסדרה שונה של חרקים ומתאפיין בעיקר בכושר הניתור שלו – הנתרן הרחוק ביותר בעולם, יחסית לגדלו.

הפרעוש הנושך בני אדם, מצוי בעיקר בגנים ובערמות שחת, כשהפשפש בוחר מקומות מסתור כמו סדקים, זיזים ועוד.

בניגוד לפרעוש המנתר ונתפס לשערות כף הרגל או לעור, הפשפש לא ניחן בכושר אחיזה שכזה ומתנער בקלות מעל העור.

פשפש המיטה בישראל – דרכי הדברה

הדברת פשפש המיטה בישראל, היא מקצוע המצריך ידע רב. פשפש המיטה הוא חרק בעל כושר השרדות יוצא דופן, אשר פיתח חסינות רצינית כנגד חומרי הדברה מצויים. מסיבה זו, ההדברה היא הרבה יותר ממוקדת ודורשת תשומת לב לחרכים וסדקים כמעט בלתי נראים. בהדברות אלה משתמשים בפנסים ייחודיים למטרה זו ופיזור הרעלים דורש תרכובות מסובכות במיוחד.

קיימות גם שיטות הדברה שלא מצריכות שימוש ברעלים כלשהם. פשפש המיטה, כמו כל בעל חי בעולם, חי בטווח טמפרטורות מסוים. קירור מתחת לטווח זה או חימום מעליו, יכול להדביר את הפשפש לחלוטין.

 

 
 
 
!תשאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה
חדשות
ריסוס חינם
למזמינים דרך האתר הדברת פשפשים ריסוס חינם נגד...
 
 

ברשיון משרד לאיכות הסביבה