פשפש המיטה
 
 
פשפש המיטה זיהוי
 

פשפש המיטה זיהוי

בשנות החמישים הם היו בישראל, הם נעלמו בסוף המאה העשרים וחזרו שוב במאה העשרים ואחת. המומחים טוענים כי מגפת פשפש המיטה מתפשטת בישראל בשנים האחרונות ואם גם אתם חושדים כי פשפש המיטה הגיע אליכם הביתה, לפני שאתם מזמינים מדביר, חשוב שתדעו איך לזהות אותו ולהבדיל בין חרקים עוקצים אחרים כמו כיני יונים, פרעושים ועוד.

פשפש המיטה זיהוי – מהם הסימנים שבעזרתם אפשר לזהות את הפשפשים?

פשפש המיטה פעיל לאורך כל ימות השנה, בימי הקיץ החמים וגם בימי החורף הקרים. הם פעילים בעיקר בחדרי המיטות ובטמפרטורות של שמונה עשרה מעלות ויותר. הם אוהבים אור. הם פעילים בעיקר בלילה ונוטים להסתתר במקומות אפלים במשך היום.

 

פשפש המיטה הוא חרק זעיר, בגודל של חמישה עד שישה סנטימטר וצבעו חום אדמדם.  ממדי הגוף הזעירים מאפשרים לפשפש המיטה להסתתר בחריצים, בסדקים, במזרונים, בין קפלי המזרון ואפילו בתוך השקעים החשמליים.

הסימן הראשון המעיד על הימצאות פשפש המיטה הוא כתמי דם על המיטה. סימן נוסף הוא העקיצות של הפשפש. עקיצות הפשפש נמצאות בדרך כלל באזור פלג הגוף העליון, בראש או בזרועות. אם מצאתם עקיצות באיברים אחרים בגוף, כנראה שאלו לא עקיצות פשפש. העקיצות של הפשפשים לעומת עקיצות של חרקים אחרים הן גדולות יותר ונפוחות.

אם אתם קמים בבוקר ומוצאים נשלים בצבע חלודה על המזרון, כנראה שאלו נשלים של פשפשים.

פשפש המיטה זיהוי – כמה מילים על ההדברה

ההדברה של פשפש המיטה היא הדברה סיזיפית ומתישה. חשוב להדביר את פשפש המיטה בכל אחד משלבי ההתפתחות, אך קשה במיוחד להדביר את הביצים בשל קליפתם העבה. אם לא נצליח להדביר את הביצים, הם ייהפכו מאוד מהר לפשפש בוגר. זו הסיבה שבמקרים רבים נדרש המדביר לבצע את פעולת ההדברה מספר פעמים.

בעבר היו מדבירים את הפשפשים באמצעות שאיבה, אבל לא תמיד זה עזר מאחר והביצים של הפשפש דביקות מאוד. כיום את שואב האבק החליף הקיטור אשר גם מסיר את הפשפשים מהמיטה וגם משמיד אותם.

 

 
 
 
!תשאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה
חדשות
ריסוס חינם
למזמינים דרך האתר הדברת פשפשים ריסוס חינם נגד...
 
 

ברשיון משרד לאיכות הסביבה