הדברת פשפש המיטה
 
 
פשפש המיטה מהו הטיפול הנכון
 

פשפש המיטה – מהו הטיפול הנכון

פשפש המיטה הוא טפיל קטן האוהב להימצא במקומות חמים ולחים כמו סדקים, ארגזים, ארונות וגם בחורים הקטנים שבמזרונים. פשפש המיטה אינו נחשב לחרק מסוכן לבני אדם, אך הימצאותו אינה נעימה. הוא ניזון מעקיצות של בעלי חיים ובני אדם, עקיצתו אומנם אינה מכאיבה, אך לעתים ייתכנו תגובות אלרגיות לעקיצות העלולות לסכן גם את בני האדם. הדברת פשפש המיטה אינה קלה מאחר והפשפשים הם חרקים טפילים במיוחד.

הדברת פשפש המיטה – איך מטפלים בפשפשים?

אחת השיטות הנפוצות להדברת פשפש המיטה היא ריסוס בחומרי הדברה כימיים רעילים. את חומרי ההדברה מרססים בכל מקום שבו נמצאים הפשפשים, על הרצפה, על הקירות, בסדקים בקירות, בשקעי החשמל וגם במיטה. בשנים האחרונות חלו שני תהליכים המקשים על השימוש בחומרי הדברה, הראשון,  פשפש המיטה פיתח עמידות נגד חומרי הדברה והשני, בין המדבירים ובעלי הדירות גברה המודעות לסכנות שבשימוש בחומרי הדברה רעילים. הפתרון לבעיות אלו הוא שימוש במינון נמוך של חומרי הדברה רעילים, אך במספר פעמים. בכל פעם מרסס המדביר חומרי הדברה מופחתי רעלים, אך חוזר על הפעולה מספר פעמים. במשך הזמן חומרי ההדברה מצליחים להדביר את הפשפשים.

הדברת פשפש המיטה באמצעות אבוקות אש. אבוקות האש הן בקבוקים סגורים שמכילים חומרי ההדברה. לפני תחילת ההדברה, סוגר המדביר את כל החלונות והדלתות בחלל שבו הוא רוצה לפזר חומרי הדברה, פותח את הבקבוקים ומדליק אותם. העשן המתפזר בחדר מכיל חומרי הדברה הבאים במגע עם הפשפשים ומשמידים אותם.

 

כדי להימנע משימוש בחומרי הדברה מסוכנים פותחה בשנים האחרונות שיטת להדברת פשפש המיטה באמצעות אדי קיטור. המדביר המצויד במכונת קיטור מלאה במים, מתיז את אדי המים בכל פינה ובכל סדק שבהם עלולים להימצא פשפשים. המגע עם אדי הקיטור מסיר את הפשפשים וממית אותם. כדי להיות בטוח כי ההדברה הצליחה, משאיר המדביר מלכודות ומגיע אחרי שמונה ימים כדי לבדוק אם נלכדו פשפשים במלכודת. אם פשפש המיטה נלכד במלכודת, מבין המדביר כי ההדברה באמצעות הקיטור לא הצליחה לחסל לחלוטין את הפשפשים וזה הזמן לעבור להדברת פשפש המיטה באמצעות חומרי הדברה כימיים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
!תשאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה
חדשות
ריסוס חינם
למזמינים דרך האתר הדברת פשפשים ריסוס חינם נגד...
 
 

ברשיון משרד לאיכות הסביבה