פשפש המיטה
 
 
שאלות ותשובות פשפשים
 

הדברת פשפש המיטה – על כל שאלה תשובה

לאחר היעדרות של שנים רבות, פשפש המיטה חזר לישראל. בשנות השישים הצליחו להכחיד אותם, אך בשנים האחרונות הם חזרו והפכו לבעיה מטרידה ומציקה. אם יש לכם פשפשים במיטה, אתם לא לבד. במקומות רבים בארץ, מדווחים המדבירים, נמצאים הפשפשים ואחת ההשערות גורסת שהם הגיעו לישראל דרך תרמילאים שטיילו בארצות המזרח, חזרו הביתה ויחד אתם חזרו הפשפשים.

איך תזהו שפשפש המיטה נמצא אצלכם בבית ואיך תיפטרו ממנו? פנינו אל המומחים  במרכז הישראלי להדברת פשפשים, הצגנו בפניהם את השאלות וקיבלנו תשובות.

איך פשפש המיטה מגיע אל הבתים?

פשפש המיטה נמצא בדרך כלל במקומות שבם אין שמירה על היגיינה גבוהה כמו בבתי סוהר, במחנות צבא , בבתי מלון בדרגה נמוכה ועוד. בפעמים רבות פשפש המיטה מגיע אל הבית בעקבות חיילים החוזרים הביתה ממחנות הצבא או בעקבות מטיילים שלנו במוטלים ובבתי הארחה שבהם רמת ההיגיינה נמוכה.

גם כאשר אתם מכניסים רהיטים משומשים הביתה, אתם עלולים להכניס יחד אתם פשפשים. לכן, לא כדאי להכניס רהיטים ישנים שאינכם יודעים מאין הם הגיעו ומהי רמת הניקיון שלהם.

באילו עונות פשפש המיטה פעיל?

פשפש המיטה פעיל בכל עונות השנה, גם בימי החורף הקרים. הפשפש פעיל בטמפרטורה של שמונה עשר מעלות ומעלה, ואף שבימי החורף בחוץ קר, בבית יש לו את כל התנאים להתפתחות ולהתרבות. בדרך כלל הפשפש נמצא בחדר המיטות, הוא מתחבא בין קפלי המזרון, בסדקים, בחריצים וגם בתוך שקעי החשמל.

מהם הסימנים המעידים על הימצאות פשפשים?

יש שלושה סימנים המעידים על הימצאות פשפש המיטה. הסימן הראשון הוא כתמי דם על המיטה. הסימן השני הוא עקיצות והסימן השלישי הוא נשלים בצבע חלודה על המזרן.

חשוב להבדיל בין העקיצות של פשפש המיטה לבין העקיצות של הפרעושים. עקיצות הפשפשים חדות יותר ונפוחות יותר והן מפוזרות על פני כל הגוף לעומת עקיצות הפרעושים נמצאות בעיקר בגפיים התחתונות.

מהי השיטה המקצועית של הדברת פשפש המיטה?

הדברת הפשפשים היא הדברה סזיפית ובדרך כלל יש לחזור מספר פעמים על הפעולה עד להדברה המוחלטת. בעבר נהגו לטפל בבעיה באמצעות שאיבה, אך מאחר וביצת הפשפש דביקה מאוד ברוב הפעמים היא נשארה על המזרן. כדי להפריד בין הביצים משתמשים בקיטור חם אשר גם מפריד את הביצים, קוטל אותן ומשמיד גם את הפשפש הבוגר. רק במקרים שבהם ההדברה בקיטור לא תצליח יעבור המדביר להשתמש בחומרי הדברה כימיים המאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות.

 

 
 
 
!תשאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה
חדשות
ריסוס חינם
למזמינים דרך האתר הדברת פשפשים ריסוס חינם נגד...
 
 

ברשיון משרד לאיכות הסביבה